Jak doładować konto w Steam?

Jak doładować konto w Steam?
Jak doładować konto w Steam?

Każdy miłośnik gier on-line wie, czym jest Steam. Dla niewtajemniczonych: to ogromna platforma z grami oraz serwis społecznościowy zrzeszający playerów, którego twórcą jest Valve Corporation. Jak działa Steam, a także jak szybko i sprawnie doładować konto w serwisie, by móc cieszyć się nowymi grami?

Jak działa Steam?

Platformę Steam należy na początek zainstalować na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Następnie trzeba utworzyć konto, podać login i hasło oraz adres e-mail, na który będą przychodzić powiadomienia. Po zalogowaniu można przeżywać przygody on-line we wszystkich dostępnych na profilu grach, wybierając opcję działania solo lub w kooperacji z innymi zawodnikami. Steam jest bardzo popularną platformą, a ilość zalogowanych użytkowników dochodzi do 15 milionów dziennie. Mając już aktywne konto Steam, można bez ograniczeń kupować klucze do gier, które zostają na stałe przypisane do konta. Trzeba jedynie dysponować odpowiednimi środkami finansowymi.

Jak doładować konto w Steam?

Aktywne konto w Steam to również dostęp do wirtualnego portfela. To na nim są gromadzone środki niezbędne do tego, by kupować gry. Portfel można zasilać gotówką lub sprzedając wartościowe przedmioty z gier. Jak szybko doładować konto?

Po zalogowaniu do platformy Steam należy kliknąć na nazwę użytkownika i przejść do danych konta. Następnie trzeba wybrać odnośnik umieszczony po prawej stronie ekranu: „dodaj fundusze do swojego portfela”. Klikając w niego można już skorzystać z doładowania, wybierając jedną z dostępnych w Steam opcji finansowych i zrealizować płatność on-line na przykład za pomocą Paysafecard. By to zrobić, należy zaznaczyć określoną wartość dofinansowania z kilku dostępnych (na przykład 40 złotych), klikając na zielone pole „dodaj środki”. Następnie z rozwijanej listy trzeba wybrać płatności Paysafecard oraz potwierdzić miejsce zamieszkania (kraj). Kolejnym krokiem będzie autoryzacja posiadanej karty i to w tym momencie nastąpi przekierowanie na stronę Paysafecard. Tam należy wpisać kod PIN umieszczony na voucherze i zatwierdzić operację, klikając na ikonę „płatność”. To już wszystko – środki z karty zostały przypisane do konta i można wrócić na stronę Steam, by kupić nowe gry.

Paysafecard – co warto wiedzieć?

Paysafecard to bezpieczna metoda płatności, która nie wymaga podawania danych osobowych, posiadania konta bankowego ani karty kredytowej. W Polsce, która jest jednym z 45 krajów obsługiwanych przez Paysafecard, specjalny voucher przypominający doładowanie do telefonu z generowanym losowo 16-cyfrowym kodem PIN można kupić w jednym z 48 tysięcy punktów, między innymi w kioskach RUCHu, na stacjach benzynowych oraz w marketach.

Dodanie Paysafecard w opcjach płatności na platformie Steam to duże ułatwienie dla graczy, którzy mogą w dowolnym momencie kupić voucher i zasilić swoje konto. W ten sposób można rozwijać swoją internetową pasję bez konieczności udostępniania karty kredytowej czy podawania numeru konta. Doładowanie portfela na Steamie z Paysafecard jest bardzo wygodne i trwa dosłownie chwilę.

Sprawdź system płatności CashBill
Udostępnij: