Płatności Paysafecard – niezbędna wiedza

Płatności Paysafecard - niezbędna wiedza

Paysafecard to jedna z najpopularniejszych metod płatności online, która pozwala na dokonywanie zakupów w internecie bez konieczności podawania danych osobowych lub kart kredytowych. Jak działa Paysafecard i jak z niego korzystać? Oto wszystko, co należy o nim wiedzieć!

Co to jest Paysafecard?

Paysafecard to karta przedpłacona, która działa podobnie jak doładowanie telefonu komórkowego. Można ją kupić w ponad 50 tysiącach punktów sprzedaży w Polsce, takich jak kioski, stacje benzynowe, sklepy spożywcze czy placówki pocztowe. Karta ma określoną wartość, np. 25 zł, 50 zł lub 100 zł, i zawiera 16-cyfrowy kod PIN, który należy wpisać podczas płatności online.

Jak płacić Paysafecard?

Płacenie Paysafecard jest bardzo proste i bezpieczne. Wystarczy wybrać tę metodę płatności na stronie internetowej sklepu, na której chcemy zapłacić, i wpisać kod PIN z karty. Kwota zostanie odjęta od salda karty, a reszta pozostanie do wykorzystania przy kolejnych zakupach. Od niedawna niektóre sklepy wymagają posiadania konta myPaysafe, które w powyższy sposób należy zasilić przed zakupami.

Jak sprawdzić saldo?

Saldo karty Paysafecard można sprawdzić na stronie internetowej paysafecard.com lub za pomocą aplikacji mobilnej. Wystarczy wpisać kod PIN z karty i zobaczyć ile środków jest jeszcze dostępnych. Można też połączyć kilka kart Paysafecard w ramach jednego konta myPaysafe i zarządzać nimi po zalogowaniu się do konta.

Jakie są zalety płatności Paysafecard?

Płatności Paysafecard mają wiele zalet. Jedną z nich jest na pewno szybkość i wygoda, ponieważ nie trzeba czekać na przelew bankowy ani potwierdzać transakcji SMS-em. Korzystanie z Paysafecard jest bezpieczn, gdyż nie trzeba podawać żadnych danych osobowych ani numerów kart kredytowych, a kod PIN jest jednorazowy i niepowtarzalny. Można również wybrać wartość karty odpowiednią do swojego budżetu i tym samym nie przekroczyć limitu. Płatność za pomocą Paysafecard jest na tyle uniwersalna, że można nią płacić w tysiącach sklepów i usług online na całym świecie, w różnych walutach i branżach.

Jakie są wady?

Płatności Paysafecard mają też kilka wad. Jedną z nich jest konieczność zakupu karty fizycznej – trzeba udać się do punktu sprzedaży i zapłacić gotówką lub kartą debetową. Można oczywiście zakupić doładowanie gdzieś w internecie, lecz tym sposobem możemy trafić na nieautoryzowany punkt sprzedaży. Jeśli dokonamy zakupu za pomocą Paysafecard i będziemy chcieli go anulować lub zwrócić towar, nie otrzymamy zwrotu pieniędzy na kartę, tylko w innej formie otrzymamy zwrot środków. Ponadto płacąc w innej walucie niż ta, w której kupiliśmy kartę, może być naliczona opłata za przewalutowanie.

Czy warto zdecydować się na tę formę płatności?

Paysafecard to świetna opcja dla osób, które cenią sobie szybkość, bezpieczeństwo i prywatność płatności online. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób nieposiadających konta bankowego lub karty kredytowej. Płacenie Paysafecard jest proste i wygodne, ale należy pamiętać o kilku ograniczeniach i opłatach związanych z tą metodą płatności.

Sprawdź system płatności CashBill
Udostępnij: