Karta Revolut – niezbędna podczas podróży

Karta Revolut – niezbędna podczas podróży
Karta Revolut – niezbędna podczas podróży

Zagraniczne wyjazdy to doskonała okazja, by poznać inne kultury, smaki i styl życia ludzi. Przed podróżą trzeba jednak podjąć decyzję, ile pieniędzy zabrać ze sobą, by maksymalnie skorzystać z pobytu. Na miejscu często okazuje się, że zaplanowana ilość gotówki jest niewystarczająca i trzeba płacić polską kartą. To wiąże się z naliczaniem dodatkowych kosztów przewalutowania i prowizji bankowej. Dlatego dla osób, które lubią zagraniczne wojaże, dobrym i tańszym rozwiązaniem może okazać się założenie karty Revolut.

Czym jest karta Revolut?

Revolut to produkt brytyjskiej firmy fintech, która została założona w 2015 roku. Obecnie obsługuje ponad 660 tysięcy użytkowników na całym świecie. Na czym polega fenomen Revolut? Pobranie aplikacji, założenie konta i zlecenie wydania karty fizycznej lub wirtualnej otwierają drogę do swobodnych i relatywnie tanich transakcji walutowych. Brytyjska firma oferuje swoim klientom możliwość dokonywania płatności oraz wypłaty środków z bankomatów w 150 walutach na całym świecie. Pieniądze są pobierane bezpośrednio z konta Revolut i podlegają jednokrotnemu przewalutowaniu – ze złotówek na wybraną walutę. Oznacza to, że użytkownik karty nie jest obciążany spreadem, czyli dodatkowymi opłatami narzucanymi przez banki na transakcje walutowe. Do wyboru są trzy rodzaje karty: podstawowa za 0 złotych, premium za 29,99 oraz metal za 49,99 złotych. Standardowa funkcjonalność będzie wystarczająca dla większości turystów.

Jakie są zalety karty Revolut?

Kartą Revolut można wypłacać pieniądze z bankomatu, a miesięczny, bezpłatny limit wynosi 800 złotych lub po 200 dolarów, euro i funtów. Można również wypłacić środki w dowolnej walucie – ważne , by równowartość podjętej sumy mieściła się w założonym limicie. Co się stanie, jeśli bezpłatna kwota zostanie przekroczona? Revolut obciąży użytkownika opłatą w wysokości 2% wypłacanej sumy. Warto pamiętać, że to mniej niż wynosi prowizja bankowa dla tej samej transakcji! Brytyjskie rozwiązanie zostało jednak stworzone przede wszystkim z myślą o transakcjach bezgotówkowych. Użytkownicy aplikacji otrzymują plastikową kartę Visa lub MasterCard, którą mogą swobodnie płacić podczas zagranicznych podróży.

Największą zaletą Revolut jest obniżenie kosztów transakcji walutowych poprzez ominięcie kosztów bankowych. To po pierwsze oszczędność pieniędzy, a po drugie pełna kontrola nad wysokością wydawanych sum. Płacąc za granicą polską kartą, często trzeba czekać, aż bank obsłuży transakcję. Kilka dni później można przekonać się, że na koncie brakuje o wiele więcej środków, niż wynikałoby to jedynie z przewalutowania. Warto dodać, że Revolut podchodzi bardzo poważnie do kwestii bezpieczeństwa, a wszystkie limity i autoryzacje są ustalane z pozycji aplikacji (dlatego do obsługi karty niezbędny jest smartfon).

Dla kogo karta Revolut?

Nad założeniem karty Revolut powinni pomyśleć wszyscy miłośnicy zagranicznych wojaży, którzy nie chcą martwić się, czy zabrali wystarczającą ilość gotówki, lub spędzać czasu na zastanawianiu się, ile pieniędzy pobierze polski bank, jeśli rachunek za zakup pamiątek lub pożegnalną kolację zostanie opłacony polską kartą.

Jak założyć konto Revolut z kartą?

Pobranie aplikacji oraz założenie konta odbywa się w języku angielskim i jest stosunkowo proste. Część użytkowników może zniechęcić proces rejestracji, który wymaga zrobienia zdjęcia dokumentu tożsamości – paszportu, prawa jazdy lub dowodu osobistego oraz zdjęcia twarzy. Jest to jednak niezbędna procedura, by bezpiecznie posługiwać się Revolut na całym świecie.

Revolut to brytyjskie rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników. Być może karta nie spełni oczekiwań osób, które wyjeżdżają raz w roku na wakacje all inclusive, ale dla wszystkich podróżników lubiących odkrywać inne kraje na własną rękę będzie sposobem na wygodniejsze i tańsze płatności w obcej walucie.

Sprawdź system płatności CashBill
Udostępnij: