Karta MasterCard Combo – idealna, gdy braknie środków na koncie

Karta MasterCard Combo – idealna, gdy braknie środków na koncie
Karta MasterCard Combo – idealna, gdy braknie środków na koncie

Wielkimi krokami zbliżają się noworoczne wyprzedaże – doskonały okres, by uzupełnić zimową garderobę czy skompletować strój na zimowy wyjazd. Podczas zakupów przystępne ceny mogą przyprawić o zawrót głowy i sprawić, że w sklepowym koszyku znajdzie się o kilka produktów więcej. Moment, w którym podczas płacenia kartą transakcja zostaje odrzucona ze względu na brak środków, jest niezwykłe kłopotliwy. Na szczęście nowy produkt od organizacji płatniczej MasterCard może zamienić się w świetne koło ratunkowe – karta MasterCard Combo.

Czym jest MasterCard Combo?

MasterCard połączyło w jednym produkcie dwie karty – debetową i kredytową (stąd nazwa „Combo”). Dzięki temu podczas zakupów można sięgać po środki dostępne na rachunku bankowym lub wspomagać się linią kredytową. Decyzję o tym, z którego portfela będzie rozliczona transakcja, podejmuje się w momencie płatności.

Korzyści płacenia kartą MasterCard Combo

Kartę 2w1 można używać tradycyjnie lub zbliżeniowo w sklepach stacjonarnych, internetowych, do wypłaty środków z bankomatu na terenie kraju lub do obsługi finansów podczas podróży. Do Combo jest przypisany jeden kod PIN. Z karty mogą korzystać osoby prywatne i przedsiębiorstwa. Niestety, ten produkt MasterCard nie jest obecnie dostępny w Polsce. Jest to jednak doskonała oferta dla Polaków mieszkających za granicą. MasterCard uruchomiła dla swoich klientów (posiadaczy wszystkich kart) programy, które mają zachęcić do częstszego płacenia bez gotówki.

Programy dla posiadaczy kart MasterCard

Klienci MasterCard mogą korzystać ze specjalnych programów, np. Programu MasterCard Priceless Specials, który zachęca do płacenia bezgotówkowego. Za transakcje finalizowane kartą przyznawane są punkty, które można zbierać i wymieniać na nagrody. Co więcej, dostępne są również promocje okresowe oraz oferty indywidualne. Na stronie MasterCard można również skorzystać z programu Priceless Cities, który umożliwia korzystanie z atrakcji turystycznych, uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy turystycznych oraz robienie zakupów w wybranych miastach świata na pięciu kontynentach.

Co zyskują posiadacze MasterCard? Pulę biletów, korzystniejsze ceny i informacje, gdzie warto się wybrać, by zrobić coś niezwykłego podczas urlopu. Niezależnie od ilości wrażeń, warto pamiętać o bezpieczeństwie podczas płatności kartą za granicą.

MasterCard Combo a bezpieczeństwo – dobre praktyki turystyczne

Nowa karta MasterCard podlega takim samym standardom bezpieczeństwa jak inne produkty tej organizacji płatniczej. Podczas posługiwania się kartą, zwłaszcza w czasie wyjazdu za granicę, trzeba pamiętać o względach bezpieczeństwa i dobrych praktykach. Kartę należy mieć cały czas na widoku – nie można pozwolić, by obca osoba (kelner, recepcjonista czy kasjer) odchodziła z dokumentem na zaplecze czy do innego pomieszczenia. Podczas płatności i podawania kodu PIN lub składania podpisu warto upewnić się, że nikt nie patrzy przez ramię lub nie robi sobie właśnie selfie. Ważne jest również, by nie trzymać karty razem ze wszystkimi dokumentami – paszportem, dowodem osobistym czy prawem jazdy.

Nowy produkt od MasterCard – karta Combo to świetne rozwiązanie, które zapewnia wygodę i swobodę finansową podczas zakupów. Należy trzymać kciuki, by produkt został skierowany w 2019 roku również na rynek polski. Wśród Polaków, którzy coraz chętniej i częściej korzystają z transakcji bezgotówkowych, na pewno wzbudzi niemałe zainteresowanie.

Sprawdź system płatności CashBill
Udostępnij: