Płatności Paysafecard – wszystko, co należy o nich wiedzieć!

Płatności Paysafecard – wszystko, co należy o nich wiedzieć!
Płatności Paysafecard – wszystko, co należy o nich wiedzieć!

Zakupy internetowe stają się coraz bardziej popularne. To zupełnie zrozumiałe – są wygodne, szybkie i bezpieczne. Coraz większym zaufaniem cieszą się również płatności on-line, które umożliwiają prosty i łatwy sposób zapłaty za zakupione produkty, a jednocześnie – w przeciwieństwie do tradycyjnych przelewów bankowych – pozwalają sprzedawcy na niemal natychmiastową realizację zamówienia. Oprócz płatności typu BLIK, kartą oraz błyskawicznych przelewów on-line, coraz większą popularność zyskują również płatności kartą Paysafecard. Czym jest i co warto o niej wiedzieć?

Czym jest karta Paysafecard?

Karta Paysafecard to przedpłacona karta umożliwiająca dokonywanie płatności internetowych w 46 krajach na świecie. W zależności od kraju karty różnią się walutą i nominałem. By zapłacić za zakupy kartą Paysafecard, nie trzeba mieć konta w banku czy karty kredytowej. Realizacja płatności następuje po wprowadzeniu 16-cyfrowego kodu PIN. Po zakupie karty jej wartość jest dla użytkownika w pełni dostępna. Nie ma obowiązku wykorzystania całej kwoty od razu – pozostałe środki można przeznaczyć na kolejne transakcje.

Bezpieczeństwo

Karta Paysafecard jest kartą przedpłaconą, a to oznacza, że płacąc nią za zakupy w Internecie, nie trzeba uzupełniać żadnych danych osobowych czy danych rachunku bankowego. Co więcej, ROR do niczego nie będzie potrzebny, podobnie jak karta płatnicza. By dokonać zakupów, wystarczy podać 16-cyfrowy kod przypisany do posiadanej karty. To sprawia, że jest ona bezpieczna, a korzystając z niej, nie ma ryzyka kradzieży danych i utraty dostępnych na rachunku pieniędzy. Dla niektórych istotny jest także fakt, że płatności kartą Paysafecard są anonimowe.

Gdzie kupić kartę Paysafecard?

Kartę Paysafecard można kupić w wybranych punktach sprzedaży w Polsce i za granicą, m.in. w Belgii, Austrii, Na Cyprze, w Danii, Czechach, Francji, Finlandii, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii czy Wielkiej Brytanii. Karty sprzedawane są w formie kuponu z kodem PIN w punktach sprzedaży, w supermarketach, kioskach, na stacjach paliw i w aptekach. Kupić je można m.in. w Auchan, w sieci sklepów Żabka, E. Leclerc, Lewiatan, Ruch, ABC czy Kolporter Salonik Prasowy.

Ile to kosztuje?

Korzystanie z kart Paysafecard jest bezpłatne, o ile dostępne na niej środki zostaną wykorzystanie w ciągu 12 miesięcy. Od 13 miesiąca od pozostałej kwoty pobierana będzie opłata. Za darmo można także w dowolnym momencie sprawdzić saldo karty oraz historię dokonanych transakcji. W przypadku wątpliwości, czy z karty Paysafecard będzie można skorzystać w swojej okolicy, można to sprawdzić na stronie paysafecard.com, która udostępnia wyszukiwarkę punktów sprzedaży. Można nabyć kartę o nominale 20, 30, 50, 100 lub 300 zł.

Karta Paysafecard to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą szybko i bezpiecznie płacić za zakupy w sieci. Docenią ją również osoby młode, które nie posiadają rachunku w banku i karty kredytowej oraz ci, którzy z różnych przyczyn wolą nie ujawniać swoich danych i zachować anonimowość.

Płatności Paysafecard – wszystko, co należy o nich wiedzieć!
Płatności Paysafecard – wszystko, co należy o nich wiedzieć!
Sprawdź system płatności CashBill
Udostępnij: