Co to jest RegTech?

Co to jest RegTech – sprawdź!

O ile określenie „FinTech” jest już w Polsce dość znane, o tyle „RegTech” jest neologizmem stosowanym głównie przez specjalistów z branży informatycznej. Wyjaśniamy co to jest RegTech oraz jaki ma wpływ na płatności online!

Co to jest RegTech i jaki ma związek z FinTech?

FinTech to skrót od Financial Technology (ang. technologie finansowe). Oznacza technologie i innowacje wykorzystywane przez firmy z sektora finansowego. Są to nie tylko usługi, aplikacje czy oprogramowania, ale też kompleksowe modele biznesowe. Jednym z celów FinTechu jest automatyzacja finansów, np. rozwijanie płatności online.

RegTech (Regulatory Technology – ang. technologie regulacyjne) jest podkategorią FinTech. Rozwiązania tego typu są związane z optymalizacją procesów spełniania wymogów regulacyjnych. W ostatnich latach wprowadzono wiele zmian w związku z obowiązkiem weryfikacji danych, np. w związku z dyrektywą PEP czy RODO. RegTech zajmuje się ich wdrażaniem, mając na względzie to, by cały proces nie odbił się na komforcie użytkowników, a także by nie był zbyt kosztowny.

RegTech a płatności online

Misją RegTech jest zapewnienie zgodności firm z branży finansowej z najnowszymi przepisami oraz usprawnienie procesów kontroli i weryfikacji. Dostarczane w ten sposób rozwiązania mają zarazem zoptymalizować koszty wdrażania nowych procedur oraz utrzymania odpowiednio dostosowanych systemów.

Zmiany przepisów związane z weryfikacją mają ogromny wpływ na płatności internetowe. Współcześnie istnieje wiele sposobów na wykonywanie nielegalnych transakcji online. Odpowiednie rozwiązania RegTech sprawiają, że system płatności staje się bezpieczniejszy. Dzięki nim można jeszcze lepiej zapobiegać e-przestępstwom, takim jak wyłudzenia, kradzieże czy pranie pieniędzy.

Jak RegTech wpływa na system płatności?

Od tego, jak wygląda końcowy moment zakupów w dużej mierze zależy to, czy klient rzeczywiście zdecyduje się zapłacić za wybrane produkty. Wystarczy, że coś wzbudzi jego wątpliwość lub po prostu go zirytuje, a istnieje ryzyko, że się zniechęci. RegTech sprawia, że płatności online są dostosowane do najnowszych przepisów, dzięki czemu są w pełni legalne, a także bezpieczniejsze. Przy tym nie odstraszają swoją formą. W CashBill.pl oferujemy najnowocześniejsze i zarazem najwygodniejsze metody płatności. Spełniają wszystkie wymogi prawne oraz cieszą się powodzeniem wśród klientów.

Według raportu z 2019 roku przygotowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej (źródło: RAPORT PŁATNOŚCI CYFROWE 2019), w zeszłym roku połowa Polaków zdeklarowała się, że kupuje przez Internet. Z kolei 44% badanych przyznało też, że korzysta z płatności elektronicznych. Największą popularnością cieszyły się tzw. szybkie przelewy, które proponujemy właśnie w CashBill. Są idealnie przystosowane, bezpieczne i wygodne.

Sprawdź system płatności CashBill

Udostępnij: