Jak długo trwa włączenie płatności Paysafecard?

Jak długo trwa włączenie płatności Paysafecard?

Otrzymujesz od nas informację, że możesz już przyjmować płatności. Tymczasem okazuje się, że dostępne są tylko przelewy i BLIK. Przechodzisz do ustawień, a tam przy płatności Paysafecard widnieje status: „procedura uruchamiania w toku”. Czyżbyśmy zapomnieli o Twoim sklepie? Może nie spełnia on jakichś wymogów? Postanawiasz nas zapytać, ile trwa włączenie Paysafecard?

Proces uruchomienia Paysafecard

Zacznijmy od samego początku. Średni czas trwania uruchomienia płatności CashBill wynosi w zasadzie kilka godzin. Kiedy strona sklepu jest kompletna, może to potrwać znacznie szybciej. Przelewy i BLIK to formy płatności, które są dostępne „od ręki”, ponieważ są świadczone bezpośrednio przez CashBill. Z różnych względów pozostałe metody płatności traktowane są przez nas jako dodatkowe. Nie wszystkie spełniają potrzeby danego sklepu, a niektóre z nich są zwyczajnie niedostępne dla poszczególnych branż. Ponadto często ich obsługą zajmują się zewnętrzni operatorzy za naszym pośrednictwem. Jedną z takich form płatności jest właśnie Paysafecard.

Informacje o Paysafecard, znajdujące się w naszej ofercie? Pewne przyzwyczajenia ze współpracy z innym operatorem? Możliwość wypłaty środków z Paysafecard na drugi dzień roboczy? Coś ewidentnie wywołuje wśród naszych klientów przekonanie, że Paysafecard uruchamiany jest natychmiast po zweryfikowaniu sklepu wraz z przelewami i płatnością BLIK. Otóż nic bardziej mylnego. Dział Ryzyka, znajdujący się w głównej siedzibie Paysafecard w Austrii, oddzielnie weryfikuje każdy sklep, który do niego przesyłamy. Tę formę płatności możemy włączyć dopiero wtedy, gdy otrzymamy od pracowników Działu Ryzyka informację o tym, że sklep został przez nich zaakceptowany. Teoretycznie moglibyśmy włączyć tę usługę już wcześniej, ale bez zielonego światła z ich centrali, przyjmowanie płatności za pomocą tej metody byłoby po prostu niemożliwe.

Jak przyspieszyć czas trwania weryfikacji przez Paysafecard?

Czas trwania weryfikacji przez Paysafecard jest tak naprawdę trudny do ustalenia. Wręcz niemożliwy. Po naszej stronie to praktycznie chwila. Zaraz po zweryfikowaniu przez nas sklepu, wysyłamy wniosek o uruchomienie płatności do Paysafecard. Cały proces, licząc od sporządzenia wniosku do pozytywnej decyzji ich Działu Ryzyka, najczęściej trwa 2 dni robocze. Często dwa tygodnie (czyli 10 dni roboczych). W skrajnych przypadkach może potrwać nawet dwa miesiące. Oczywiście podczas dni poprzedzających święta lub w trakcie trwania okresów urlopowych, zapewne wszystko potrwa nieco dłużej. Zatem spodziewaj się, że gdy spytasz nas o czas uruchomienia Paysafecard, w odpowiedzi możesz usłyszeć, że… nie wiemy.

Na szczęście wiemy, co można uczynić, aby weryfikacja odbyła się szybciej i bez dodatkowych problemów, zastrzeżeń. W pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby na stronie sklepu znalazł się kompletny regulamin. Powinien być umiejscowiony w stopce, dostępny bez konieczności logowania. Najważniejsze jednak, aby zawierał pełne dane (nazwa firmy, adres siedziby, NIP, REGON, ewentualnie KRS) odbiorcy płatności (w tym przypadku – właściciela firmy). W sklepie muszą znaleźć się rzetelnie i wyczerpująco opisane produkty wraz z ich zdjęciami. Warto również dopilnować, aby właścicielem domeny był ten sam podmiot, który znajduje się w regulaminie. Po spełnieniu tych warunków przez sklep, możemy o stokroć zwiększyć szanse na weryfikację w ciągu wspomnianych dwóch dni.

Każdy operator ma swoje procedury, a Paysafecard nie jest wyjątkiem

Zdarza się usłyszeć z ust naszych klientów narzekania na tak długi czas uruchomienia płatności Paysafecard. Szczególnie od tych, którzy już zdążyli poinformować swoich użytkowników o tym, że sklep startuje w sobotę, a o uruchomieniu płatności pomyśleli dopiero w piątek. – U konkurencji Paysafecard jest od razu, a czemu u Was nie? – słyszymy. W tym kontekście należy pamiętać, że każdy operator płatności ma swoje procedury i podejmuje własne decyzje biznesowe. A zwłaszcza operator, który podlega innym instytucjom. Właścicielem marki Paysafecard jest Paysafe Prepaid Services Limited, którego obowiązują przepisy Centralnego Banku Irlandii. Pozwólmy im więc „robić swoje” według swoich procedur i cierpliwie poczekajmy na ich decyzję. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że usługa jest świadczona legalnie i bezpiecznie.

Jeśli czekasz już kilka dni na uruchomienie Paysafecard, poczekaj cierpliwie jeszcze kilka dni. Nikt nie zapomniał o Twoim sklepie, ponieważ wniosek o uruchomienie tej metody płatności został od razu wysłany. Twój sklep nie spełnia wymogów? Pracownicy Paysafecard zwrócą nam uwagę i zasugerują, co zmienić w sklepie, aby został zaakceptowany. Poprosimy Cię o dokonanie tych zmian na stronie sklepu. Ciężko określić ile może potrwać włączenie Paysafecard, ale zaleca się zadbać o to wcześniej, nie chwilę przed wystartowaniem sklepu. Przyda się również trochę cierpliwości.

Sprawdź system płatności CashBill

Udostępnij: