Gaming w czasie pandemii

Gaming w czasie pandemii

Gdy w marcu wprowadzono restrykcje związane z pandemią, wiele osób zyskało sporo wolnego czasu. Jednym z najpopularniejszych sposobów na rozrywkę w domowym zaciszu było granie na komputerze i/lub konsoli. Branża gier jest jedną z tych, która nie odczuła negatywnych skutków przymusowej izolacji, a wręcz na niej skorzystała. Wyjaśniamy, jak mają się do siebie gaming w czasie pandemii i płatności online!

Gaming w czasie pandemii – w co gra najwięcej osób?

Według danych m.in. ze Steam Charts, w marcu najwięcej osób grało m.in. w CS: GO, Dotę oraz PUBG. Większą popularnością cieszą się też ogólnie popularne tytuły, takie jak m.in. Minecraft, League Of Legends czy GTA V Online. Rekordy popularności biją także nowe tytuły (jak np. COD: WARZONE) czy hity, które uzyskały w końcu wersję na PC (np. Death Stranding czy Horizon Zero Dawn).

Zdecydowanie największą grupę graczy gromadziły gry sieciowe. Są angażujące, a do tego umożliwiają kontakt z innymi – czego wiele osób z pewnością po czasie już bardzo potrzebowało. Część z nich jest bezpłatna, ale zawiera opcjonalne mikropłatności. Spędzanie większej ilości czasu przekonała do dokupienia wewnętrznej waluty, nowych wyglądów postaci/lokacji/broni czy innych udogodnień nawet najbardziej opornych. Który system płatności był najpowszechniejszy?

Gaming w izolacji a płatności online

Za same gry lub dostępne w nich dodatki najczęściej płaci się przez Internet. Można oczywiście kupować wersje pudełkowe lub nabywać Paysafecards, ale w czasie pandemii opcje te były niedostępne. Poza tym, są raczej mało popularne. Według badań Izby Gospodarki Elektronicznej Polacy najczęściej wybierają płatności internetowe w formie tzw. szybkiego przelewu (np. Przelewy24, PayU, Dotpay, tpay, eCard itd.). Popularne jest także wykorzystywanie płatności podpiętą kartą – w wielu przypadkach wystarczy raz wpisać jej dane, by w przyszłości wykonywać kolejne zakupy za pomocą kilku kliknięć.

Płatności internetowe w grach online

Ograniczone możliwości spędzania wolnego czasu zachęcają do kupna nowej gry, a długie gamingowe sesje skutecznie przekonują do nabywania kolejnych dodatków. Największe platformy oraz studia doskonale zdają sobie z tego sprawę. W czasie izolacji zadbały więc o korzystne promocje i rabaty dla osób nudzących się w domach. Nadal przygotowują świetne opcje dla graczy, którym naprawdę trudno się oprzeć.

Nikt nie chce tracić czasu na tradycyjny przelew – nie ma sensu odrywać się od rozgrywki. Niektórzy mogą nawet zrezygnować z zakupu, jeśli poczują się zniechęceni długą procedurą. Nic dziwnego, że najlepszym rozwiązaniem są błyskawiczne płatności online, wymagające jak najmniejszego zaangażowania ze strony klienta. W CashBill proponujemy zarówno szybkie przelewy, jak i płatności kartą.

Sprawdź system płatności CashBill

Udostępnij: