Jak zapłacić w Google Play za pomocą PaySafeCard?

Jak zapłacić w Google Play za pomocą PaySafeCard?
Jak zapłacić w Google Play za pomocą PaySafeCard?

Jednym z największych wydarzeń I połowy 2018 roku dla fanów gier i technologii mobilnych było ogłoszenie przez Paysafecard rozpoczęcia współpracy z Google. Polscy użytkownicy sklepu Google Play jako pierwsi na świecie mogą testować to innowacyjne rozwiązanie z dziedziny płatności on-line. Czym jest Paysafecard i jak działa w Google Play?

Czym jest Paysafecard i gdzie można kupić vouchery?

Paysafecard jest metodą płatności umożliwiającą realizację transakcji internetowych tym użytkownikom, którzy nie posiadają instrumentów finansowych, takich jak karta kredytowa czy konto on-line, lub nie chcą ujawniać swoich danych w sieci. To doskonałe rozwiązanie dla graczy, którzy chętnie inwestują środki w swoje wirtualne postacie lub w kolejne przygody. Przekonał się o tym ponad milion polskich internautów, którzy za pomocą Paysafecard regularnie nabywają nowe gry, na przykład na steamie. Obecnie w 45 krajach można posługiwać się płatnościami on-line realizowanymi za pomocą przedpłaty ze specjalnych voucherów, które można kupić między innymi w Polsce w jednym z 48 tysięcy punktów. Kupony z jednorazowym, indywidualnym kodem są dostępne różnych miejscach: w kioskach, na stacjach benzynowych oraz marketach. Dzięki współpracy z Google, Paysafecard może być również wykorzystywana przez użytkowników urządzeń z systemem Android do płacenia za różnorodne aplikacje. Jak to rozwiązanie działa w praktyce?

Jak zapłacić w Google Play za pomocą PaySafeCard: krok po kroku

Operowanie płatnościami Paysafecard w sklepie Google jest bardzo proste w obsłudze, a na początek wymaga wykonania kilku nieskomplikowanych kroków. Po pierwsze trzeba założyć konto na stronie my.paysafecard.com. Następnie należy dodać w Google Play Store metodę płatności Paysafecard i zalogować się jednorazowo loginem i hasłem do konta Paysafecard. Gotowe! Od tego momentu można już korzystać z konta połączonego z Google, jednak jego stan wynosi 0,00 złotych.

By zasilić konto, należy kupić voucher Paysafecard o wybranej wartości: 20, 30, 50, 100 lub 300 złotych. Na koncie Paysafecard wpisuje się 16 cyfrowy PIN znajdujący się na voucherze. Od tego momentu konto jest zasilone. Po pierwszym zalogowaniu, by wykonać kolejne płatności Paysafecard, wystarczy tylko jedno kliknięcie – można więc wygodnie kupować w sklepie Google Play aplikacje i subskrypcje do nich, muzykę, książki, filmy, a przede wszystkim gry.

Współpraca Paysafecard z Google to doskonała wiadomość dla miłośników aplikacji mobilnych i gier w systemie Android oraz krok milowy na drodze do przekonania sceptyków nowoczesnych technologii do płacenia w Internecie.

Sprawdź system płatności CashBill
Udostępnij: