Płatności online – do czego służą?

Płatności online – do czego służą?

W dobie wszechobecnej cyfryzacji, Internetu, mediów społecznościowych, streamingu online i wszystkich tych dobrodziejstw XXI wieku prowadzisz sklep, hurtownię, butik lub outlet. Albo świadczysz zdalnie usługi, może e-szkolenia? Przyjmijmy zatem dla uproszczenia, że prowadzisz biznes. Wiesz, że widoczność w sieci to dostęp nie tylko do lokalnych klientów – to cała sieć możliwości. Tysiące, setki tysięcy wyszukiwań dziennie. Tysiące, ba, miliony potencjalnych zainteresowanych Twoim towarem lub usługą. Wchodzisz w to! W krótkim czasie zakładasz swój wymarzony sklep internetowy. Dbasz o najlepszą ofertę, atrakcyjne ceny, widoczność w wyszukiwarkach i prowadzisz popularnego bloga. Spływają kolejne zamówienia, ale… nie spływają płatności. Co się dzieje? Czyżbyś zrobił coś nie tak? Okazuje się nagle, że klient zapomniał zrobić przelew, inny wolałby zapłacić kartą, a najlepiej, gdyby BLIKIEM, a na koniec czekasz na płatność, której zaksięgowanie trwa długo. Za długo. Klient się niecierpliwi i odchodzi do konkurencji. Ty po raz dwudziesty tego dnia odświeżasz stronę banku, a kurier z konkurencyjnego sklepu dociera do klienta w momencie, gdy dostajesz długo oczekiwany przelew… który i tak przecież zwrócisz, bo zamówienie dawno anulowane. Brzmi znajomo? Wkrocz w przyszłość biznesu dzięki płatnościom online. Myślisz, że to trudne? Wręcz przeciwnie! Porozmawiajmy o tym jak wprowadzić Twoją firmę w przyszłość!

Co to są płatności online?

Płatności online – inaczej płatności internetowe lub elektroniczne – to rodzaj szybkiego przelewu, umożliwiający klientowi dokonanie opłaty za zakupione towary lub usługi za pośrednictwem Internetu. Najważniejszą zaletą tej usługi jest szybkość oraz wygoda, ponieważ informacja o dokonaniu płatności jest przekazywana do sklepu bez zbędnych opóźnień, co znacznie przyspiesza obsługę zamówienia. Sam proces jest bardzo uproszczony i klient nie musi już ręcznie przepisywać danych, numeru konta czy kwoty do zapłaty.

Czy płatności online są mi na prawdę potrzebne? Przecież mogę poczekać na przelew.

Teoretycznie możesz, ale czy chcesz? Czy zaryzykujesz płynnością finansową swojej firmy? Czy możesz sobie pozwolić na poświęcenie czasu na ręczną weryfikację płatności w banku? Czy zamiast nawiązywania nowych kontaktów i dbania o relacje z obecnymi klientami, wolisz wysyłać maile z prośbą o dokonanie wpłaty? I najważniejsze – czy Twój klient chciałby czekać dłużej na realizację zamówienia? W dobie Internetu stwierdzenie, że czas to pieniądz nabrało nowego znaczenia. Badania dowodzą, że jedną z podstawowych przyczyn rezygnacji z usług danego sklepu internetowego jest wydłużony czas obsługi, a przecież płatności to tylko jeden z elementów tego procesu. Ogromnie istotny, a jednocześnie możliwy do usprawnienia dla obu stron – klienta i sklepu. Włączając do swojej oferty możliwość dokonywania płatności online skrócisz wszystkie formalności do minimum. To bardzo ważne!

Bezpieczeństwo płatności online to priorytet

Bez względu na to, jaki prowadzisz interes oraz ilu masz klientów, jedno jest niezmienne – sama oferta sklepu jest równie ważna, jak sposób finalizacji transakcji. Na każdym etapie tego procesu klient oczekuje profesjonalnego podejścia i bezpieczeństwa. Nikt przecież nie lubi ryzykować swoimi pieniędzmi. Wykorzystanie rozpoznawalnych systemów płatności zwiększa wiarygodność Twojej firmy, co jest szczególnie istotne dla nowych klientów oraz tych, którzy czują się niepewnie dokonując płatności w sieci. Dzięki odpowiednim narzędziom ograniczysz liczbę porzucanych koszyków i pozyskasz grono nowych, zadowolonych klientów.

Jakiego rodzaju płatności online są mi potrzebne?

Decydując się na wprowadzenie płatności online warto postawić na możliwie jak najszerszą ofertę wykorzystywanych kanałów płatności – chociaż niektóre spośród nich wybierane są częściej niż inne, warto być przygotowanym. Dzięki temu umożliwisz zakupy wszystkim zainteresowanym, bez względu na ich preferencje płatnicze. Omówmy możliwe opcje:

Pay-by-link, przelewy natychmiastowe – opcja najchętniej wybierana przez klientów dokonujących zakupów przez Internet. Transakcje obsługiwane są w czasie rzeczywistym, co oznacza, że przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, środki są automatycznie księgowane na Twoim rachunku bankowym i możesz od razu przystąpić do realizacji zamówienia. Klienci szczególnie cenią w tym rozwiązaniu wygodę, łatwość obsługi oraz to jak bardzo takie rozwiązanie przyspiesza wysyłkę zamówienia.

Przelew tradycyjny – wykonywany za pośrednictwem usługi płatności online jest dużo przyjemniejszy w obsłudze. Klient finalizujący zamówienie nie musi bowiem mozolnie kopiować wszystkich danych sklepu, numeru konta, ID zamówienia czy wpisywać kwoty. Wystarczy, że dokona płatności za pośrednictwem modułu płatności online udostępnionego na stronie Twojego sklepu i większość danych system skopiuje automatycznie. To bezpieczny, a zarazem przyjazny użytkownikowi sposób dokonania zapłaty. Sklep również korzysta na zastosowaniu takiego rozwiązania – system monitoruje przelew pod kątem ewentualnej niedopłaty, informuje obie strony o statusie płatności, jednocześnie skracając do minimum czas księgowania przelanych środków na Twoim koncie. W przypadku przelewów dokonywanych w godzinach pracy banku pieniądze wpłyną na Twój rachunek natychmiast, bez względu na to z jakiego i do jakiego banku będą przekazywane.

Przekaz pieniężny – brzmi zaskakująco. Przekaz, ale online? Cóż, nie każdy klient posiada rachunek bankowy albo woli dokonać transakcji gotówkowo na poczcie lub w banku. System płatności online ułatwia także taki rodzaj płatności, generując gotowy druk polecenia przelewu, który klient następnie może zrealizować w wybranej przez siebie placówce.

Płatności mobilne BLIK – najszybsza z możliwych, bezpieczna opcja płatności online. Wystarczy, że klient poda kod wygenerowany w aplikacji banku, a następnie zatwierdzi przekazanie środków w wybrany przez siebie sposób autoryzacji. To świetne uzupełnienie dla innych rodzajów płatności, szczególnie w dobie korzystania z sieci za pośrednictwem smartfonów.

Płatności kartą – wystarczy, że klient poda numer karty oraz kod zabezpieczający umieszczony na jej odwrocie. I już. Zapłacone. Ta bardzo rozpowszechniona na świecie metoda płatności pozwala na wykorzystanie karty debetowej lub kredytowej, a także dokonywanie rozliczeń w euro lub dolarach amerykańskich. Ponadto, dzięki funkcji płatności cyklicznych możesz np. w uzgodnieniu z klientem wysyłać mu co miesiąc nowe opakowanie karmy dla psa lub kwiaty dla żony, pobierając płatność cyklicznie, zgodnie z ustaleniami. Cykliczne płatności online świetnie sprawdzą się także w przypadku usług abonamentowych, jak usługi cateringu dietetycznego czy w przypadku prowadzenia kursów językowych online.

PaysafeCard – nowość w płatnościach online, idealne rozwiązanie dla osób nieposiadających własnego konta lub karty. Wystarczy zakupić specjalny PIN o wybranej wartości (dostępne w supermarketach, na stacjach benzynowych i w kioskach RUCHu) i już można korzystać. Szybko i bezproblemowo.

PayPal – to platforma umożliwiająca wykonywanie i odbieranie szybkich płatności. Obecnie na całym świecie korzysta z tego rozwiązania ponad 200 mln osób. Ogromną zaletę stanowi możliwość dokonywania zapłaty w wielu walutach, co pozwoli Ci otworzyć Twój biznes na klientów zagranicznych.

Płatności ratalne – raty przez Internet? Dlaczego nie! Dzięki współpracy z bankiem zyskujesz możliwość obsłużenia klientów, którzy w momencie zakupu nie dysponują wystarczającą ilością środków. Kredyt udzielany przez Internet pozwala na dokonanie zakupu i odłożenie płatności w czasie, podczas gdy sklep od razu otrzyma zapłatę.

SMS Premium Rate – to wygodne rozwiązanie, mające szerokie grono odbiorców. Mikropłatność dokonywana za pośrednictwem doliczana jest bezpośrednio do rachunku za telefon klienta, może mieć charakter jednorazowy lub cykliczny. Ten rodzaj usługi nie jest polecany w przypadku sklepów sprzedających towary. Sprawdzi się natomiast np. w przypadku udostępniania płatnego dostępu do treści lub publikacji elektronicznych.

Jak wdrożyć płatności online?

Zdecydowałeś się na krok w przyszłość. Co teraz? To prostsze niż się wydaje. Wystarczy powierzyć obsługę płatności online dostawcy takich usług, który udostępni odpowiedni moduł płatności na stronie Twojego sklepu, zadba o bezpieczeństwo transakcji i pełną ich obsługę. Najlepiej, gdyby oferta oferowanych rodzajów płatności online była jak najszersza, abyś w każdej chwili mógł dostosować sklep do oczekiwań klientów. Jednocześnie warto wybrać dostawcę usług, który umożliwi Ci załatwienie wszystkich formalności związanych z uruchomieniem płatności online, z zacisza swojego fotela, bez konieczności odbywania wizyt w bankach, oczekiwania w kolejce w urzędzie, pobierania druczków i zaświadczeń. Nie trać czasu na zbędne formalności! Na szczęście jest taka firma, która kompleksowo obsłuży Twój sklep, zapewniając niezbędne wsparcie, bezpieczeństwo i wygodę – cashbill.pl.

Cashbill.pl to doświadczony i pewny operator płatności online, o ugruntowanej pozycji na rynku. Nawiązanie współpracy jest bardzo szybkie i nieskomplikowane. Szanujemy Twój cenny czas – wystarczy kwadrans byś mógł cieszyć się wszystkimi zaletami udostępniania płatności online swoim klientom.

Cashbill.pl – Twój partner w płatnościach online

Po przeczytaniu pierwszej części tego artykułu z pewnością zastanawiasz się, czy Cashbill.pl jest dla Ciebie. Czy oferuje wszystkie omawiane rodzaje płatności elektronicznych? Czy możliwe jest zintegrowanie Twojego sklepu? Czy to bezpieczne rozwiązanie? Nie musisz się obawiać! W CashBill wiemy, jak ważne jest kompleksowe podejście oraz elastyczne dostosowanie oferty do klienta, a także zapewnienie rozwiązań pewnych i niezawodnych. Zanim rozpoczniesz współpracę z Cashbill.pl poznaj nas bliżej i odkryj korzyści płynące z korzystania z naszych usług.

Wiemy, że każda firma jest inna i ma odmienne potrzeby. Dlatego zadbaliśmy o szeroki wachlarz kilkunastu kanałów płatności, abyś mógł skonfigurować odpowiednie i wygodne rozwiązanie, idealnie dostosowane do swoich potrzeb i oczekiwań twoich klientów. Obsługujemy wszystkie z wymienionych w artykule metod – zarówno płatności natychmiastowe Pay-By-Link, bankowe przelewy elektroniczne, płatności mobilne, ratalne, z wykorzystaniem kart płatniczych, jak i przekazy pieniężne oraz PayPal. Stosowane przez nas nowoczesne rozwiązania techniczne pozwalają na bezproblemową, intuicyjną wręcz, integrację z Twoim sklepem, bez względu na to z jakiej platformy sprzedażowej korzystasz. Poza gotowymi rozwiązaniami oferujemy również tworzenie rozwiązań autorskich, szytych na miarę. Ponadto, na każdym etapie integracji płatności online z Twoim sklepem jesteśmy dla Ciebie dostępni, aby udzielić fachowego wsparcia i gładko przeprowadzić Cię przez cały proces.

Niewątpliwie ważnym zagadnieniem będzie także kwestia bezpieczeństwa. Wiemy, że klienci nie lubią przekierowań do zewnętrznych witryn, w których dokonuje się zapłaty. Niektórzy w takiej sytuacji porzucają koszyk w obawie przed niechcianym udostępnieniem danych lub ich niepowołanym wykorzystaniem przez osoby trzecie. Dlatego usługa CashBill jest integrowana w pełni, tak by klient mógł z poziomu Twojej strony zostać obsłużony kompleksowo, włączając w to płatność. Aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji stosujemy połączenia szyfrowane, gwarantując w ten sposób zachowanie poufności przesyłanych danych, co potwierdzone jest posiadanym przez Cashbill.pl certyfikatem Certum SSL. Nasz profesjonalizm potwierdza również rejestracja w Komisji Nadzoru Finansowego jako Krajowej Instytucji Płatniczej. Jesteśmy także członkiem Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatniczych. Nie musisz już obawiać się o swoje pieniądze – CashBill to bezpieczeństwo dla klienta, i dla Ciebie.

A wygoda? Wygoda jest szalenie istotna. System, który wymagałby od Ciebie śledzenia i weryfikacji wszystkiego ręcznie byłby całkowicie pozbawiony sensu. Dlatego wspieramy Sprzedających na etapie przyjmowania płatności monitorując status transakcji i ewentualne niedopłaty, przekazując niezbędne dane klientom, a także ułatwiamy zwrot części lub całości wpłaconej kwoty w przypadku odstąpienia od umowy lub reklamacji. Wszystko dostępne z Twojego panelu transakcji – bez zbędnego komplikowania.

Cashbill.pl oferuje usługi kompleksowe, dobrze zaprojektowane i wygodne w użyciu. Możesz już teraz sprawdzić jak obsługa panelu wygląda z perspektywy klienta wchodząc na naszą stronę testowej płatności. Interfejs jest przejrzysty, bardzo intuicyjny. Prowadzi klienta przez wszystkie etapy płatności jak po sznurku, a po potwierdzeniu zapłaty przekazuje tę informację kupującemu i do sklepu.

Jak widzisz płatności online to nic trudnego. Wystarczy chwila by stać się częścią cyfrowej rewolucji i umożliwić klientom korzystanie z najnowszych i bezpiecznych rozwiązań płatniczych. Dla Ciebie to wygoda i maksymalne wykorzystanie czasu poświęconego pracy, a automatyzując proces płatności będziesz mógł zaoszczędzony czas wykorzystać na poszukiwanie nowych rynków zbytu, bezpośredni kontakt z klientami lub wypicie ciepłej kawy. Zapraszamy do współpracy!

Sprawdź system płatności CashBill
Udostępnij: