Płatności ratalne

Prosta forma płatności, bezpieczna dla właściciela sklepu i jego klienta. Minimum formalności i szybka weryfikacja wniosków to główne cechy płatności ratalnych.

Co to są raty?

Co to są raty?

Raty to forma płatności skierowana do konsumentów, którzy w celu zakupu towaru muszą poświęcić taką ilość środków, jakiej w danej chwili nie posiadają. Jeżeli Twoi klienci pytają o pożyczkę lub możliwość zapłaty za towar w późniejszym terminie, zaproponuj im płatność na raty!

Bezpieczeństwo

Obawiasz się, że klienci zostaną oszukani przez nieznanego kredytodawcę, a warunki będą nieatrakcyjne? Nie martw się! Usługę płatności ratalnej dla naszych klientów świadczy Alior Bank, a warunki narzucone na konsumenta są jasne i klarowne.

Jak to wygląda w liczbach?

Jak to wygląda w liczbach?

  • atrakcyjna dla klienta prowizja za udzielenie kredytu
  • niskie oprocentowanie
  • przelew weryfikacyjny do banku - 1 PLN
  • wartość kredytu - min. 300 PLN, max. 15 000 PLN

Bez kosztów

Zastanawiasz się, jaką prowizję z tego tytułu poniesie Twój sklep? Otóż jako Sprzedawca nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat! Prowizja jest pobierana wyłącznie przez bank od kupującego. Wszelkie rozliczenia kredytu oraz formalności procesowane są przez Bank.

Weryfikacja

Weryfikacja

Pamiętaj, że uruchomienie płatności ratalnych w sklepie zależy od przedmiotu sprzedaży – dla niektórych towarów i usług włączenie rat jest niemożliwe. Są to m.in. żywność, leki, wyroby medyczne, suplementy, kosmetyki, alkohol czy środki czystości. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy płatność ratalna dla asortymentu w Twoim sklepie jest możliwa – napisz do nas!

Najważniejsze informacje

Który bank dostarcza CashBill płatności ratalne?

Kanał sprzedaży ratalnej dostarczany jest przez Alior Bank.

Jakie ponoszę koszty z tytułu sprzedaży na raty?

Jako Sprzedawca nie ponosisz żadnych opłat, udostępniając swoim klientom płatności ratalne. Wszelkimi kosztami obarczony jest Twój klient. Skontaktuj się z naszym personelem, a w odpowiedzi otrzymasz więcej szczegółów na temat kosztów i prowizji.

Czy mogę uruchomić płatności ratalne?

Uruchomienie płatności ratalnych zależy od przedmiotu sprzedaży w Twoim sklepie. Niektóre kategorie są bowiem wykluczone przez banki. Jeśli jesteś zainteresowany tym kanałem, zaloguj się do swojego konta w CashBill, przejdź do wybranego przez Ciebie Punktu Płatności, a następnie zaznacz “TAK” przy płatnościach ratalnych. Nie zapomnij zapisać zmian.

Jakie branże są na liście zakazanych przez bank?

Płatności ratalne nie są przeznaczone dla wszystkich Sprzedawców. Zakazanych branż jest sporo, a wśród nich nawet kilka, które pozornie wydają się nie być odrzucane przez bank. Ich lista jest szeroka - począwszy od różnych usług, a skończywszy na sklepach spożywczych. Masz wątpliwości czy Twój sklep będzie mógł uruchomić raty? Napisz do nas, a szybko udzielimy Ci odpowiedzi, czy Twój sklep znajduje się na tej liście.

Ile wynosi maksymalna wartość kredytu, którą w ramach sprzedaży na raty, bank jest w stanie udzielić?

Minimalna wartość kredytu to 300 PLN. Maksymalna już się różni w zależności od rodzaju przedmiotu sprzedaży. Dla usług wynosi ona 7 360 PLN, dla towarów - 15 000 PLN.

Bezpieczeństwo

Krajowa Instytucja Płatnicza IP10/2013

Komisja Nadzoru Finansowego

Członek Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatniczych

PONIP

Bezpieczeństwo połączenia z witryną internetową

Certum SSL