Jak stworzyć e-sklep? Przegląd najciekawszych kreatorów

Jak stworzyć e-sklep? Przegląd najciekawszych kreatorów
Jak stworzyć e-sklep? Przegląd najciekawszych kreatorów

Wielu przedsiębiorców myśli o otwarciu własnego sklepu internetowego, jednak przed podjęciem decyzji powstrzymuje ich obawa przed trudną, techniczną stroną rozpoczęcia takiej działalności. Tymczasem otwarcie sklepu on-line wcale nie jest takie trudne, a w tym celu można wykorzystać szereg dostępnych kreatorów. Poniżej przedstawiamy te najciekawsze.

WIX

WIX to platforma stworzona w 2006 roku w Izraelu. Służy jednak nie tylko do tworzenia e-sklepów – to rozbudowane narzędzie, w którym można stworzyć firmową stronę internetową, bloga, portfolio czy internetową wizytówkę. Strony i sklepy utworzone w WIX funkcjonują na podstawie rozwiązania, jakim jest chmura. Do dyspozycji użytkowników platforma oddaje intuicyjny edytor działający na zasadzie „przeciągnij i upuść” oraz szeroki wybór szablonów (z kilkudziesięciu kategorii) i aplikacji. Z WIX można korzystać zarówno w jego wersji płatnej, jak i darmowej. Wybierając tę ostatnią należy liczyć się z tym, że na stronie sklepu będą wyświetlały się reklamy platformy. Najdroższa, a zarazem najbardziej rozbudowana subskrypcja wiąże się z wydatkiem miesięcznym w wysokości około 104 zł.

Shoplo

Shoplo to platforma założona w Polsce przez Grzegorza Lecha i Patryka Pawlikowskiego. Pozwala na proste stworzenie sklepu internetowego oraz wygodne zarządzanie zamówieniami i bazą klientów. Oprócz narzędzi podstawowych, użytkownicy Shoplo mają do dyspozycji szereg dodatkowych, wspomagających sprzedaż funkcjonalności, m.in. przycisk „kup teraz”, możliwość utworzenia sklepu na Facebooku, prowadzenia kampanii promocyjnych oraz Shoplo chat – narzędzie do rozmów z klientami. Z platformy można skorzystać w ramach 4 różnych pakietów. Najtańszy kosztuje 49 zł, a najdroższy – pakiet VIP – 299 zł.

Shoper

Shoper uznawany jest za jednego z największych rywali Shoplo. Platforma powstała w 2004 roku, a założyła ją firma Dream Commerce. Stworzone przez nią oprogramowanie zawiera wszystkie narzędzia niezbędne do założenia i prowadzenia nowoczesnego sklepu internetowego: integrację ze sklepem na Facebooku oraz Allegro, nowoczesne systemy płatności, obsługę magazynów i kurierów oraz szereg atrakcyjnych wizualnie szablonów. Platforma Shoper oferuje również dodatkowe, proste w obsłudze funkcje wspierające sprzedaż. Na przyszłych e-sprzedawców czekają 3 pakiety cenowe: najtańszy (złoty) kosztuje 79 zł, a najdroższy (diamentowy) – 150 zł. Klienci często mogą je jednak zakupić z korzystnym, nawet 50-procentowym rabatem.

PrestaShop

PrestaShop to platforma powstała we Francji, w 2007 roku. W zamierzeniu miała być projektem studenckim realizowanym na uniwersytecie Epitech. Dziś jest znaną na całym świecie platformą umożliwiającą szybkie i łatwe utworzenie swojego sklepu internetowego. Oprogramowanie wyposażone jest w ponad 500 różnego rodzaju funkcji, do których należy m.in. generowanie kuponów rabatowych, możliwość zakupu bez rejestracji, program lojalnościowy, kontrolę stanów magazynowych itp. Rozwiązanie to kosztuje od 990 zł do 7990 zł, w zależności od funkcji wybranego pakietu.

Kreatory sklepów internetowych to rozwiązanie powszechnie stosowane zarówno przez właścicieli małych, jak i dużych sklepów internetowych. Każdy sklep posiada zintegrowane płatności online, aby szybko przyjąć zapłatę za nabywany towar. Nowoczesne platformy są proste w obsłudze, funkcjonalne i przystępne cenowo. Dzięki nim na otwarcie własnego sklepu internetowego mogą pozwolić sobie nawet osoby dopiero rozpoczynające działalność, których nie stać na zakup dedykowanej platformy.

Sprawdź system płatności CashBill
Udostępnij: