Jak dotrzeć na mecze polskiej reprezentacji w Rosji?

Jak dotrzeć na mecze polskiej reprezentacji w Rosji?
Jak dotrzeć na mecze polskiej reprezentacji w Rosji?

To już ostatni dzwonek, by zaplanować dojazd na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej FIFA 2018. Organizatorem Mundialu jest Rosja, a najważniejsze dla Polaków mecze odbędą się w Moskwie, Kazaniu i Wołgogradzie. Oglądanie spotkania piłkarskiego na żywo to warte zapamiętania przeżycie dla każdego fana piłki, dlatego należy wcześniej zadbać o transport, by móc osobiście kibicować polskiej drużynie.

Wjazd na teren Federacji Rosyjskiej

W zwykłych okolicznościach turystów, którzy chcą zwiedzić Rosję, obowiązuje wiza. Jej uzyskanie wymaga dostarczenia różnych dokumentów i trwa dość długo. Ze względu jednak na Mistrzostwa Świata prezydent Władimir Putin zniósł obowiązek wizowy dla kibiców. Po zakupie biletów należy wygenerować kartę FAN ID, która staje się przepustką na stadion, wraz z biletami na mecze oraz ważnym paszportem, niezbędnym dokumentem, by móc poruszać się po kraju na 10 dni przed rozpoczęciem Mistrzostw i kolejne 10 dni po zakończeniu rozgrywek.

Samolotem na Mistrzostwa Świata

Pierwsze spotkania drużyny Adama Nawałki zostały wyznaczone na 19, 24 i 28 czerwca. Mecze odbędą się w Moskwie, Kazaniu i Wołgogradzie. Polacy mogą dostać się do Rosji samolotem – podróż bezpośrednio z Warszawy do stolicy trwa niecałe dwie godziny. Kibiców, którzy chcą dotrzeć do Kazania lub Wołgogradu, czeka jedna przesiadka w Rosji, w Porcie lotniczym Moskwa-Szeremietiewo, a czas podróży może wydłużyć się o kilka godzin. Bilety najlepiej kupić przez Internet. Większość linii lotniczych i serwisów z tanimi lotami zapewnia bezpieczne transakcje z systemami płatności on-line.

Dojazd do Rosji autokarem lub pociągiem

Na mecze polskiej reprezentacji można dotrzeć również autokarem. Podróż będzie jednak trwała o wiele dłużej niż w przypadku rejsu samolotem, jej czas to około 25 godzin. Bilety można nabyć, płacąc za nie szybko i wygodnie przez Internet dzięki płatnościom on-line, z których korzysta większość przewoźników. Alternatywą dla autokaru jest 19 godzin w pociągu, jednak podróż będzie przebiegała wówczas w dość komfortowych warunkach. Warto zarezerwować kuszetkę i przedział dostosowany do ilości jadących osób lub wagon sypialny, by móc czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Podróżowanie po Rosji własnym samochodem

Dobrym rozwiązaniem jest również dojazd do Rosji na własną rękę – samochodem. Najkrótsza i najbezpieczniejsza droga prowadzi przez Białoruś, warto jednak śledzić informacje o tym, jak układają się stosunki dyplomatyczne pomiędzy państwami, ponieważ granica między nimi jest zamknięta. Można również jechać przez Litwę i Łotwę, trasa będzie jednak wówczas dłuższa o około 300 kilometrów. Winiety, czyli dokumenty niezbędne, by wjechać na teren innego kraju, można kupić przez Internet, korzystając z płatności on-line. Na korzyść podróżowania własnym samochodem do Rosji przemawia niska cena paliwa – jeden litr benzyny kosztuje w przeliczeniu na złotówki nieco ponad 2,50. Można również wypożyczyć samochód od firmy świadczącej takie usługi na terenie Federacji. Większość z nich ma własne strony www, więc opłatę za auto można uiścić z Polski, a na miejscu dopełnić wymaganych formalności.

Dojazd na mecze Mistrzostw Świata FIFA 2018 warto zaplanować wcześniej. Większość formalności najlepiej dopełnić w Polsce, korzystając z Internetu i wygodnej formy płatności on-line, a w podróż zabrać z sobą jedynie niezbędne dokumenty.

Sprawdź system płatności CashBill
Udostępnij: