Jakich prezentów internauci szukają w sieci?

Jakich prezentów internauci szukają w sieci?

Świąteczna gorączka zakupowa obejmuje sklepy stacjonarne oraz internetowe. Ozdobione choinki, błyszczące bombki, wizerunki świętego Mikołaja czy świecące i migające bannery mają zachęcić internautów do robienia zakupów. Okres przed świętami Bożego Narodzenia to czas, gdy Polacy chętnie sięgają do swoich portfeli oraz kont internetowych, by spełniać marzenia bliskich. Jakich prezentów szukają internauci w sieci? Oto wyniki najnowszych Google Trends.

Czym są Google Trends?

Google Trends to narzędzie analityczne. Wykorzystuje dane z wyszukiwarki Google, by pokazać częstotliwość wyświetlania danej frazy. Przejrzyste tabele, wykresy i grafiki pomagają zaprezentować i przyswoić informacje. Korzystając z Google Trends, można zawęzić analizę do jednego słowa kluczowego i na przykład konkretnego regionu kraju lub okresu. Narzędzie służy do śledzenia różnorodnych trendów, m.in. tego, jak kształtują się świąteczne wydatki w Polsce.

Ile Polacy wydają na święta Bożego Narodzenia?

Zorganizowanie świąt będzie kosztowało w polskim domu przeciętnie 712 złotych, jak wynika z informacji zawartych w Barometrze Providenta. Jednak według raportu przygotowanego przez Deloitte kwota ta jest znacznie wyższa i wynosi 1168 złotych. Prezenty i żywność stanową 89% budżetu szacowanego przez Deloitte.
Jak kształtują się wydatki, biorąc pod uwagę stopień zamożności gospodarstwa domowego? Respondenci Providenta o wysokich zarobkach deklarują, że na Boże Narodzenie przeznaczą do 1000 złotych. Aż 70% badanych zamierza finansować świąteczne szaleństwa ze swoich bieżących dochodów (to o 30% więcej niż w roku ubiegłym). Połowa ankietowanych umieści w swoim świątecznym koszyku najtańsze produkty, a tylko co trzeci dołoży wyjątkowy specjał do świątecznej listy zakupowej.

Jakie świąteczne prezenty Polacy chcą znaleźć pod choinką?

Najbardziej pożądanymi prezentami według Deloitte są od lat kosmetyki i perfumy. Polacy chcą być obdarowani również słodyczami i książkami. Co ciekawe, rok wcześniej to literatura znajdowała się wyżej na liście przyjemności. Jakich prezentów szukają internauci w sieci? Dla dorosłych – książek, kosmetyków, perfum i słodyczy. Nastolatki mogą spodziewać się pod pięknie ubranym drzewkiem słodkości, gier komputerowych, książek oraz gotówki. Największą popularnością cieszą się w tym roku kamery cyfrowe. Lalki i zabawki to prezenty najchętniej wybierane dla najmłodszych. Dzieci dostaną również zabawki konstrukcyjne oraz książki. Grupa respondentów Barometru Providenta chciałaby pod choinką zobaczyć odzież. 27% kobiet ucieszy się z kosmetyków, a 25% mężczyzn liczy, że wśród świątecznych podarunków znajdzie elektronikę.

Jak Polacy płacą za świąteczne sprawunki?

Deloitte poddało analizie najpopularniejsze metody płatności podczas świątecznej gorączki zakupowej. W sklepach stacjonarnych Polacy płacą równie chętnie gotówką (57,1%) oraz kartą debetową (56,2%). W ciągu 12 miesięcy liczba respondentów wybierających metody bezgotówkowe wzrosła o 9%.
Święta Bożego Narodzenia to czas, gdy Polacy chętnie robią zakupy. Chcą przygotować smaczne jedzenie oraz obdarować bliskich pięknymi prezentami, wśród których w 2018 roku na pewno znajdą się: kosmetyki, perfumy i książki.

Sprawdź system płatności CashBill
Udostępnij: