Proces uruchomienia Apple Pay i Google Pay

Proces uruchomienia Apple Pay i Google Pay

Portfele elektroniczne, takie jak Apple Pay i Google Pay, cieszą się coraz większą popularnością, gwarantują szybką i łatwą obsługę przy maksymalnie wysokim poziomie bezpieczeństwa.

Atuty Apple Pay i Google Pay

Zainteresowanie Apple Pay i Google Pay rośnie zarówno wśród klientów, jak i właścicieli sklepów internetowych, którzy chętnie wprowadzają kolejne metody płatności, tak aby kupujący miał szeroki wachlarz wyboru i mógł skorzystać z dogodnej dla siebie opcji. Takie rozwiązania podnoszą konwersję sprzedażową w sklepie i wzbudzają zaufanie do sprzedawcy wśród klientów. Z powodzeniem zastępują karty płatnicze i gotówkę. Dodatkowo korzysta się z nich prościej i szybciej niż z innych form płatności, a kupujący zachowuje pełną prywatność.

Apple Pay i Google Pay działają na urządzeniach mobilnych takich jak telefon, zegarek, opaska, tablet, a których popularność i dostępność na rynku obecnie bije wszelkie rekordy.

Jak uruchomić Apple Pay i Google Pay?

Proces uruchomienia tych form płatności w systemie CashBill jest bardzo prosty, bliźniaczo podobny do procesu aktywacji płatności kartami. Jak uruchomić? Wystarczy w ustawieniach Punktu Płatności zaznaczyć Apple Pay i Google Pay. W praktyce wygląda to tak:

Proces uruchomienia Apple Pay i Google Pay

Personel CashBill S.A. zajmie się sporządzeniem i wysłaniem odpowiedniego wniosku do dostawcy tych usług w Twoim imieniu, przekazując odpowiednie informacje o sklepie, potrzebne do uruchomienia tych metod płatności. Dostawcą jest nasz partner handlowy – Fiserv Polska z siedzibą w Warszawie.

Kiedy już Fiserv pozytywnie zweryfikuje dane sprzedawcy oraz zawartość zgłoszonego sklepu, Twoją jedyną rolą w całym procesie jest podpisanie umowy z Fiserv Polska i ustalenie z nią satysfakcjonujących Cię warunków handlowych. CashBill nie narzuca dodatkowej marży pobieranie płatności za pomocą Apple Pay i Google Pay.

Integracja płatności ze stroną sklepu

Po przejściu przez proces aktywacji usług, Apple Pay i Google Pay zostaną przez pracowników CashBill skonfigurowane z bramką płatności, która już jest zintegrowana w Twoim sklepie. Kupujący podczas realizacji transakcji zobaczy wszystkie kanały płatności, jakie oferujesz za pośrednictwem CashBill, w jednym miejscu. Nie będzie już nigdzie odsyłany czy przekierowywany.

Poniżej rzeczywisty wygląd bramki płatności.

Proces uruchomienia Apple Pay i Google Pay

Z danych udostępnionych przez polskie banki wynika, że pod koniec 2021 roku niespełna 7,4mln kart płatniczych było podłączonych do urządzeń mobilnych. Raport za 2022 rok zapewne pokaże, jak popularność tych usług rośnie, dlatego prowadząc nowoczesny sklep internetowy, warto uruchomić nowoczesne formy płatności.

Na każdym etapie aktywacji Apple Pay i Google Pay możesz skontaktować się z personelem CashBill i wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Sprawdź system płatności CashBill

Udostępnij: