Program partnerski CashBill

Program partnerski CashBill

Program partnerski (nazywany również afiliacją, programem afiliacyjnym) cieszy się coraz większą popularnością. To narzędzie marketingowe, przynoszące obopólne korzyści, zarówno twórcom takiego programu, jak i jego uczestnikom. Doskonale sprawdza się w branży e-commerce. A już szczególnie, jeśli chodzi o płatności.

Czym jest program partnerski?

Firma świadcząca usługi lub sprzedająca produkty, zaprasza do współpracy afilianta, który w zamian za polecanie jej oferty czy pomoc w sprzedaży produktów, otrzymuje ustalone wcześniej wynagrodzenie. Regularnie wzrasta liczba przedsiębiorstw, decydujących się na rozpoczęcie takich działań. Wpływa to pozytywnie na ich wizerunek i zwiększa dochody.

Podstawą poprawnie funkcjonującego programu partnerskiego jest spełnienie kilku prostych warunków. Podmiot, realizujący program, powinien określać jasne zasady współpracy z afiliantem, najlepiej w postaci regulaminu, zawierającego m.in. informacje o rozliczeniach. Ułatwieniem może być specjalny link lub unikatowy kod referencyjny dla polecającego, aby ten mógł zastosować go przy pozyskiwaniu nowych klientów czy osiągnięciu założonych celów. Wszystko to rozwiewa wszelkie wątpliwości, reguluje całą współpracę i przedstawia skalę zaangażowania afilianta w jego działaniach.

Zdarza się również, że potencjalny polecony klient ma indywidualne wymagania, chce zastosować dodatkowe rozwiązania czy zmienić model współpracy – ważne jest wówczas, aby polecający miał wsparcie ze strony organizatora programu, a organizator wykazywał się elastycznością, zarówno w aspekcie technicznym, jak i formalnym.

Polecanie płatności CashBill

CashBill również udostępnił program partnerski, którego charakteryzują przejrzyste zasady współpracy. Dołączyć do niego mogą niemal wszyscy – agencje projektujące sklepy, deweloperzy wdrażający różne rozwiązania w sklepach oraz każdy, kto ma wpływ na wybór operatora płatności w danym sklepie internetowym.

Wystarczy zarejestrować konto, zaakceptować regulamin, utworzyć kod referencyjny i wygenerować link, służący do rejestrowania nowych kont. Kiedy polecony sklep zarejestruje konto po kliknięciu w link, zostanie automatycznie przypisany do konta afilianta. Gwarantuje to transparentny przebieg całej współpracy.

Od każdej transakcji poleconego przez afilianta sklepu, CashBill pobiera swoją prowizję. Jej część trafia następnie do afilianta. Warto podkreślić, że takie wynagrodzenie jest naliczane dopiero po prawidłowej wypłacie środków przez sklep, nie w momencie zaksięgowania danej płatności. Program partnerski obejmuje prowizje z tytułu płatności przelewem, BLIK, rat, Paysafecard i płatności odroczonych Twisto.

Polecaj nas i zarabiaj!
Udostępnij: