Mundial – turystyczna okazja?

Mundial – turystyczna okazja?
Mundial – turystyczna okazja?

Mistrzostwa Świata FIFA 2018 w piłce nożnej to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich amatorów futbolu z całego świata. Tym bardziej dla Polaków – piłka nożna to nasz sport narodowy! Nic więc dziwnego, że mundial po sąsiedzku to doskonała okazja dla polskich fanów, by pojechać do Federacji Rosyjskiej i wspierać polską reprezentację, zwłaszcza że na czas mundialu został zniesiony obowiązek wizowy, a kibice mają posługiwać się specjalnymi kartami FAN ID. Warto wykorzystać sprzyjające okoliczności, ponieważ oglądanie meczu na żywo to niesamowite emocje i świetna zabawa dla całej rodziny. Najważniejsze z punktu widzenia Polaków spotkania odbędą się: 19, 24 i 28 czerwca.

Przerwa między meczami to doskonały czas na zwiedzanie rosyjskich miejscowości, które mają wiele do zaoferowania. Moskwa, Kazań i Wołgograd – co warto zobaczyć w tych miastach?

Moskwa

Moskwa to stolica Federacji Rosyjskiej i jednocześnie największe miasto tego kraju. Stadion Otkrytije Arena, na którym we wtorek 19 czerwca odbędzie się pierwszy mecz polskiej reprezentacji, jest oddalony o około 15 kilometrów od Kremla – znanego na całym świecie symbolu Rosji. Chociaż na jego zwiedzanie trzeba przeznaczyć kilka godzin, zdecydowanie warto! Drugim, charakterystycznym dla Moskwy miejscem jest Plac Czerwony, na którym znajduje się Mauzoleum Lenina. Korzystając z bezpiecznego i wygodnego systemu płatności on-line, można wykupić przez Internet bilet na dwugodzinny spacer po Placu oraz zwiedzanie przepięknej cerkwi – katedry świętego Bazylego. Trzeba się jednak pospieszyć – wejściówki szybko się kończą! Kolejny pomysł na zwiedzanie Moskwy to skorzystanie z oferty kilkugodzinnych wycieczek, z których najdłuższa trwa pół dnia. Bilety na zorganizowane wycieczki po stolicy Rosji są dostępne także w Polsce, na wielu portalach turystycznych, obsługujących płatności on-line.

Kazań

Miasto leży nad rzeką Kazanką i jej ujściem do Wołgi, a dzięki swojej lokalizacji jest dużym i ważnym portem rzecznym. Kazań to stolica Tatarstanu, który uważany jest za jedną z najbogatszych republik rosyjskich i – podobnie jak Moskwa – ma swój Kreml: wspaniale odrestaurowaną cytadelę z mieszczącym się wewnątrz Soborem Zwiastowania o murach z białego piaskowca. Budowla robi naprawdę imponujące wrażenie! W Kazaniu warto również zwiedzić Sobór Pietropawłowski, ‬Sobór Błagowieszczeński i ‬meczet Mardżani. Przepiękny jest również meczet Kul Szafir z umieszczonym w podziemiach Muzeum Kultury Islamu. Z oddalonej o 700 kilometrów od Kazania Moskwy jedzie się pociągiem, a bilet można z łatwością kupić przez Internet, korzystając z systemu płatności on-line, dzięki czemu podróż przebiegnie bez przeszkód. Mecz polskiej reprezentacji odbędzie się w Kazaniu w niedzielę 24 czerwca.

Wołgograd

Wołgograd, czyli lokalizacja kolejnego, mundialowego meczu, w którym zagra polska drużyna już 28 czerwca. Miasto słynie z Muzeum Bitwy pod Stalingradem, Kurhanu Mamaja i pięknie zachowanych ruiny młyna. Z Moskwy do Wołgogradu jest bezpośrednie połączenie kolejowe, a podróż trwa 19 godzin. Zakup biletów przez Internet za pomocą serwisu płatności on-line sprawi, iż transakcja będzie bezpieczna i bardzo szybka. Moskwę od Wołgogradu dzieli niecałe 1000 kilometrów, można zatem również rozważyć podróż samochodem. W Rosji dostępne są sprawnie działające wypożyczalnie, a rezerwacja auta przez Internet jeszcze w Polsce, za pośrednictwem płatności on-line, znacznie uprości przygotowania do wyjazdu.
Aż się prosi, żeby podczas pobytu na terenie Federacji Rosyjskiej z okazji Mistrzostw Świata, chociaż kilka chwil poświęcić na zwiedzanie tego pięknego kraju. By uniknąć straty czasu, będąc już na miejscu, warto korzystać z możliwości rezerwacji i zakupu biletów kolejowych oraz wstępu do wybranych obiektów drogą on-line.

Mistrzostwa Świata w Piłce nożnej, odbywające się a terenie Federacji Rosyjskiej, to doskonała możliwość, aby wykorzystać pobyt u wschodnich sąsiadów również na zwiedzanie tego wspaniałego kraju.

Sprawdź system płatności CashBill
Udostępnij: