Black Friday z wykorzystaniem płatności online – jak przygotować się do corocznych zakupów w internecie?

Black Friday z wykorzystaniem płatności online - jak przygotować się do corocznych zakupów w internecie?
Black Friday z wykorzystaniem płatności online - jak przygotować się do corocznych zakupów w internecie?

Black Friday to tradycja, która z coraz większą siłą przebija się do świadomości konsumentów. Według raportu picodi.com w zeszłoroczny Czarny Piątek aktywność kupujących na świecie wzrosła aż o 624%! W Polsce tradycja jesiennych wyprzedaży dopiero raczkuje, ale wzrost transakcji również jest zauważalny. Co ważniejsze, coraz więcej osób decyduje się na szukanie promocji w internecie. Główną przyczyną jest wygoda i możliwość szybkiej realizacji – większość sklepów oferuje bezpieczne płatności kartą, a także błyskawiczne przelewy. Jak zatem przygotować się do zakupów na Black Friday?

Sprawdź oferty konkretnych sklepów

Black Friday w sklepach internetowych trwa przez cały weekend, jednak dostępność produktów może być ograniczona, dlatego warto przejrzeć oferty interesujących nas miejsc jeszcze przed rozpoczęciem wyprzedaży. Ta oszczędność czasu może pozwolić później na uprzedzenie innych kupujących i sprawienie sobie wymarzonego prezentu. Wiele sklepów publikuje zapowiedzi przygotowywanych ofert rabatowych, dlatego dobrym pomysłem jest rozpisanie sobie tych informacji. Dobrze też jest rozeznać się w systemach płatności online oferowanych przez dane witryny – zwróć uwagę na obecność szybkich przelewów czy możliwości płacenia kartą. Może to znacząco wpłynąć na komfort zakupów.

Ustal budżet

Kiedy już wiesz, jakie oferty przygotowują konkretne sklepy, zastanów się na co możesz sobie pozwolić. Żeby nie stracić głowy podczas zakupowego szaleństwa, warto pomyśleć, jaką kwotę chcesz przeznaczyć na ten cel. Kiedy już ustalisz tę podstawową kwestię, łatwiej będzie Tobie dokonać odpowiedniego wyboru. Płatności online nie są widoczne gołym okiem, dlatego mamy tendencję do wydawania większej ilości pieniędzy niż w przypadku tradycyjnych zakupów. Przygotowując sobie ograniczenia kwotowe zadbasz o to, aby Twój budżet nie został przekroczony – w końcu zakupy mają być przyjemnością!

Przygotuj listę rzeczy do kupienia

Następnym etapem jest sporządzenie listy rzeczy, które koniecznie chcesz sprawić sobie w związku z obniżkami ich cen. Robienie zakupów z pomocą rozpiski pomaga w skupieniu się na zaplanowanych celach i uniknięciu zakupowego szału. Poza tym takie działanie znacznie przyspiesza cały proces, dzięki czemu możesz zaoszczędzić sporo czasu, a do tego ubiec innych w wyścigu po produkty, których ilość jest ograniczona. Dzięki liście zakupów nie zapomnisz również o żadnej rzeczy – takie wyprzedaże odbywają się raz do roku, dlatego lepiej uniknąć możliwości przeoczenia pewnych kwestii.

Odpowiednie przygotowanie jest kluczem do sukcesu podczas zakupów na Black Friday. Jeżeli wkroczysz w weekend wyprzedaży z przygotowaną strategią i spisanymi najważniejszymi rzeczami – zyskasz dużo czasu i energii na poszukiwania. Z racji popularności promocji internetowych warto skorzystać z ofert sklepów wysyłkowych – produkty trafią bezpośrednio do Twojego domu, a formalności załatwisz za pomocą bezpiecznych płatności kartą lub przelewów online.

Źródło
Raport Black Friday (Czarny Piątek) 2018 (autorstwa Picodi Polska)

Sprawdź system płatności CashBill
Udostępnij: